سومین کنفرانس بین المللی مواد مهندسی و متالورژی و هشتمین همایش مشترک انجمن مهندسین متالورژی و جامعه ریخته ­گران ایران

نقش روز افزون دستاوردهاي مواد مهندسي در توسعه اقتصادی، هماهنگی جامعه علمی و صنعتي در این عرصه را ضروری می نماید. از این رو انجمن مهندسين متالور‍‍ژي و انجمن علمي ريخته گري ايران بصورت مشترک و با همکاری دانشگاه ها و صنایع اقدام به برگزاری همایش های سالانه در این زمینه نموده اند.  هشتمین همایش مشترک و سومين کنفرانس و نمایشگاه بين المللي مواد مهندسي و متالورژي با همکاری دانشگاه تربیت مدرس در 27 و 28 آبان ماه 1393 در مركز همايش هاي بين المللي شهيد بهشتي تهران برگزار می شود.

 

بیشتر بخوانید: شات بلاست

 

هدف از برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه جنبی آن ایجاد تعامل میان متخصصین مواد مهندسی و متالورژی با سایر متخصصین و ارزش افزوده برای ذینفعان تجاری و صنعتی می باشد. مخاطبین کنفرانس شامل دانشگاهیان، محققان، سرمایه گذاران، مهندسین مشاور، پیمانکاران احداث و متخصصان تولید محصولات پیشرفته می باشد.

آخرین دستاوردها در فناوری های تولید مواد مهندسی (مانند آلیاژهای مختلف فلزی، مواد نانو، کامپوزیت ها)، فرآیند های تولید محصولات (مانند انواع فناوری های ريخته گري، متالورژی پودر، عمليات حرارتي، شکل دهی، برش، جوشكاري، پوشش دهي)، طراحی و کاربرد مواد پیشرفته در صنایع هدف (مانند صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، حمل و نقل، هوا فضا و مخابرات) و روش-های پیشرفته آزمایشگاهی مواد از جمله محورهای مورد نظر این کنفرانس می باشد.

 

بیشتر بخوانید: کوپلینگ

 

برنامه کنفرانس شامل ارائه سخنراني هاي كليدي توسط نخبگان علمي و صنعتي جهان، ارائه مقالات علمی، برگزاری کارگاه های آموزشی و معرفي طرح هاي برجسته تحقیقاتی و صنعتی مهندسی مواد و متالورژي می باشد.کمیته راهبردی کنفرانس از کليه محققان، اساتيد، متخصصان و ذینفعان دعوت می کند تا در اين گردهمايی بزرگ شرکت نمایند. اميد است اين كنفرانس با همکاری متخصصان و سازمان ها در گسترش تعامل مراكز علمي و صنعتي مرتبط و ارتقای توانمندي نيروهای متخصص موفق باشد. انجمن مهندسين متالور‍‍ژي و انجمن علمي ريخته گري از کليه کسانی که به نوعی در برگزاری اين رويداد بزرگ علمی- صنعتی همکاری کرده اند قدردانی می نمايد.

اهداف کنفرانس

سومين کنفرانس بین‌المللی مواد مهندسی و متالورژی (iMat2014) با توجه به چشم‌انداز تعریف شده اهداف زیر را دنبال می‌کند:
•  تعاملات عرضه کنندگان و صنایع هدف مواد مهندسی، متالورژی و ریخته گری
•  تبادل افکار با اساتید و متخصصان برجسته جهانی
•  آشنایی با آخرین دستاوردها و فناوری‌های پیشرفته جهان
•  آشنایی با چشم انداز توسعه صنعت مواد مهندسی و متالورژی در ایران و جهان
•  معرفی نوآوری های کلیدی در مواد مهندسی و متالورژی
•  آشنایی و دستیابی به آخرین دستاوردهاي مدیریتی در صنعت مواد مهندسی و متالورژی
•  نقش ایمنی و حفاظت از محیط زیست در توسعه پایدار صنعت مواد مهندسی و متالورژی
•  معرفی دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، انجمن های تخصصی و مهندسین مشاور
•  معرفی تولیدکنندگان و تأمین کنندگان برتر تجهیزات، مواد اولیه و خدمات مواد مهندسی و متالورژی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.